Kormoran

KORMORAN SNOW

Kormoran Snow – Euroopa tüüpi lamellrehvid sõiduautodele, mis on loodud kasutamiseks pehmetes talvetingimustes temperatuuridel kuni -20°C. Need tagavad ohutu sõidu libedatel talvistel teedel ja kuival asfaldil, nendega on sõidukil ka madal vesiliu oht, stabiilne juhitavus, lühike pidurdusmaa ja sujuv liikumine.

Kormoran Snow rehvimuster pärineb eelmisel aastal esitletud tugevdatud sisekonstruktsiooniga rehvilt Kormoran SUV Snow, mis on mõeldud kõrge raskuskeskmega sõidukitele (maasturid).

Mustri loomisel oli eesmärk tõsta sõiduohutust libedal ja märjal teel, jääl ja kinnitambitud lumel.
Rehvi keskosa paljud mustriplokid on ebakorrapäraste hulknurkade kujuga, mis suurendab haarduvate servade kogupikkust ja tugevdab kontakti teepinnaga. Tihedalt lõigatud kolmemõõtmelised lamellid aitavad tõhusalt jääosakesi eemaldada ja muudavad liiklemise talvistel teedel ohutumaks.
Kindla nurga all keskele suunduvad laiad äravoolukanalid kindlustavad kontaktpinna kiire puhastumise sulanud lumest ja veest ning vähendavad Kormoran Snow rehvidel lume- ja vesiliu ohtu. Spetsiaalsed astmelised mikroribad vee äravoolukanalite põhjas suurendavad sõiduki stabiilsust märgades oludes.

Äärmiste mustriplokkide hambulised servad suurendavad Kormoran Snow rehvide läbivust sügavas lumes.
Kormoran Snow lamellrehvide turvise kummisegu, millesse on lisatud spetsiaalseid elastomeere ja ränidioksiidi, kindlustab sõidukile märgades oludes täiendava haarduvuse ning vähendab veeretakistust, mis mõjutab otseselt auto kütusekulu.

KORMORAN SUV SNOW


Vaatamata taskukohasele hinnale, on need rehvid talvistes oludes ja märjal asfaldil väga töökindlad ning tagavad hea sõidumugavuse. Samal ajal iseloomustab neid väike veeretakistus, mis vähendab otseselt kütusekulu. Loodud kasutamiseks pehmetes talvetingimustes temperatuuridel kuni -20°C.

Kormoran SUV Snow töötati välja samaaegselt naastrehviga Kormoran SUV Stud, millest on tingitud ka nende talverehvide küllaltki sarnane disain. Sealjuures on SUV Snow valikus lisaks tavapärastele 16-18“ rehvimõõtudele ka 19“ mõõt.
Nendel maastikuauto rehvidel on talverehvidele omane suunatud muster koos optimaalse arvu piki- ja ristisuunaliste vee äravoolukanalitega. Nende koostoime kindlustab Kormoran SUV Snow väikese vee- ja lumeliu ohu ning sellest tulenevalt hea stabiilsuse sulalumel ja jääga kaetud asfaldil.
Vee äravoolukanalite põhjas asuvad spetsiaalsed astmelised mikroribad ja suur hulk tihedalt lõigatud lamellidega turvisemustri plokke tagavad rehvi hea haarduvuse nii lumel kui ka märgades ja kuivades teeoludes.

KORMORAN STUD 2

Kormoran Stud 2 mudelit võib pidada kõrge raskuskeskmega sõidukitele (maasturid) mõeldud rehvide Kormoran SUV Stud väiksemaks õeks. Sellest tuleneb ka nende turvisemustri täielik identsus.

Kormoran Stud 2 turvise üsnagi suured plokid on erineva kujuga, mis suurendab haarduvate servade kogupikkust. Koos erisuunaliste kolmemõõtmeliste lamellidega parandavad need rehvi piki- ja külgsuunalist pidamist, kindlustavad juhitavust ja tõstavad pidurduse efektiivsust märjal teel, lumel ja jääl.
Selle naastrehvi keskmine jäigem vöö koosneb arvukatest noolekujulistest plokkidest, mille eesmärk on tõsta sõidusuunalist stabiilsust ja kiirusnäitajaid.
Sirgete ja siksakiliste ristsoonte abil suunatakse vesi ja pori rehvi kontaktpinnalt keskele äravoolukanalitesse, mis kindlustab Kormoran Stud 2 rehvi stabiilse haarduvuse ka lörtsis ja märgades teeoludes.
Tootja kinnitusel on Kormoran Stud 2 naastude paigutusel lähtutud eesmärgist pakkuda paremat haarduvust ja lühendada pidurdusteekonda talvistes teeoludes.
Mudeli kummisegu, mille koostisesse on lisatud ränidioksiidi (ränihapet), tugevdab haarduvust märjal asfaldil ja aitab optimeerida sõiduki kütusekulu.

KORMORAN SUV STUD


Kormoran SUV Stud – maasturitele mõeldud talvine naastrehv, mis on loodud kasutamiseks ka raskemates oludes. Taskukohasele hinnale vaatamata iseloomustab neid väga hea haarduvus ning tõhus pidurdus jääl ja lumel, stabiilne juhitavus ja sõidusuunaline stabiilsus märjal asfaldil, aga ka optimaalne kütusekulu.
Kormoran SUV Stud rehvid töötati välja samaaegselt lamellrehvidega Kormoran SUV Snow, mis selgitab ka nende talverehvide sarnast disaini. Sealjuures on viimase valikus lisaks tavapärastele 16-18“ mõõtudele saadaval ka 19“ rehvimõõt.
Turvisekeskme poole suunduvad ristsuunalised äravoolusooned suurendavad peamiste vee äravoolukanalite toimet, kiirendades vee ja sulanud lume eemaldumist kontaktpindadelt. Kormoran SUV Studi turvise keskosas asuvad plokid kindlustavad talvistes teeoludes etteaimatava ja stabiilse käitumise.
Eraldiseisvaid plokke ühendavad sillad ei suurenda mitte ainult turvise jäikust, vaid ka juhitavuse stabiilsust. Lume surveefektist tingitud vahede suurenemine SUV Stud mustriplokkide vahel tagab rehvile lumisel teel suurepärase haarduvuse. Lamellide suur tihedus parandab haarduvust lumel. Suur hulk naaste ja nende spetsiaalne paigutus tagavad jääl rehvile optimaalse kontakti ja kiire pidurduse.
Uue põlvkonna Kormoran SUV Stud rehvide kasutamine vähendab veeretakistust ja suurendab kütusesäästu.