Publikatsiooni kuupäev : 2021-01-28

NOOR AUTOMEHAANIK 2020

VÕISTLUS, MIS SIISKI TOIMUS!

picture 4-1.jpg
_DSC0763.jpg
picture 1-1.jpg
picture 1-2.jpg
picture 1-5.jpg
picture 1-4.jpg
_DSC0097.jpg
_DSC0026.jpg
_DSC0032.jpg
_DSC0058.jpg
_DSC0079.jpg
_DSC0087.jpg
_DSC0093.jpg
_DSC0083.jpg
_DSC0073.jpg
picture 2-2.jpg
Picture 4-4.jpg

Kui plaanisime 2020. aasta noore automehaaniku võistlust, ei osanud me uneski näha, milliste raskustega peame võistluse riikliku finaali korraldamisel silmitsi seisma. Koroonaviiruse leviku ja märtsis kehtestatud eriolukorra tõttu jäi viimasel hetkel ära ka Tallinn Motor Show näitus, mille raames pidi toimuma meie finaalvõistlus.

Kuna edasist oli võimatu ennustada, siis me isegi ei lootnud võistlust sel aastal lõpuni viia. Kuid vaatamata kõigile takistustele toimus 20. Oktoobril Tallinna Lasnamäe Mehaanikakoolis võistluse riiklik finaal ja seda kõiki ohutusnõudeid järgides. Oleme tänulikud oma partneritele, kes said finaalis osaleda ja õnnitleme ka kõiki finaliste.

Kokku osales finaalis kuus õpilast viiest koolist. Meil on hea meel, et võistlus muutub iga aastaga üha populaarsemaks ning tänavu oli nii osalejate kui ka finalistide seas neid koole, kes pole varem meie võistlustel osalenud.

Ander Lomp Tallinna Tööstushariduskeskusest tuli 2020. aasta võitjaks ja parimaks nooreks automehaanikuks. Teise koha sai Garlos Lukas Tartu Kutsehariduskeskusest ja kolmanda koha pälvis Raul Sims Järvamaa Kutsehariduskeskusest. Võistluse rahvusvaheline suurfinaal Poolas jäi küll tänavu ära, kuid loodame, et järgmiseks aastaks on olukord stabiliseerunud ning õpilastel on võimalik oma teadmised ja oskused juba ka rahvusvahelisel areenil proovile panna.

Noore automehaaniku võistluse teine voor koosneb 60 küsimusega teoreetilisest testist. Sel aastal esitati konkursil osalemiseks 158 avaldust ja on tähelepanuväärne, et võistluse vastu tundsid huvi ka naissoo esindajad. Võistluse esimene voor toimub teoreetilise testi vormis koolides kohapeal, kuid teise vooru pääsenud võistlevad edasi juba Tallinna Tehnikakõrgkoolis.

Kool, kelle õpilane tuli febi bilstein'i ülesandega kõige paremini toime, sai kingituseks lauajalgpalli komplekti, mis peaks vahetundide ajal nii meelelahutust kui ka ajupuhkust pakkuma. Palju õnne, Garlos Lukas ja Tartu Kutsehariduskeskus.

Konkursi võitjaks tuli ülekaalukalt Tallinna Tööstushariduskeskuse õpilane Ander Lomp.

Õnnitleme kõiki õpilasi ja nende õpetajaid tubli töö eest!