Publikatsiooni kuupäev : 2019-07-01

Noore automehaaniku võistlus 2019 (YCM)

Mai viimasel nädalavahetusel kogunesid Inter Carsi koolituskeskusesse 21 võistlejat seitsmest Euroopa riigist. Need olid parimad mehaanikud, kes võitlesid ihaldatud tiitli „Parim noor automehaanik 2019“ ja 25 000 Eur suuruse preemia eest, ja keda jälgisid tähelepanelikult ürituse väljapaistvad partnerid. Võitjaid sai olla ainult üks.

image_processing20190531-14247-nwyxge.jpg
image_processing20190531-14247-xhcsj8.jpg
image_processing20190531-14247-qi9lnt.jpg
image_processing20190531-14247-u0eedk.jpg
image_processing20190531-12526-cpb34t.jpg
image_processing20190531-10166-xiyc3m.jpg
image_processing20190531-14247-olnk04.jpg

Kes võitis tiitli „Parim noor automehaanik 2019“?

25. ja 26. mail muudeti Inter Carsi koolituskeskus võitlusareeniks, et kontrollida andekate noorte teadmisi ja mehaanikaoskuseid – see oli koht, kus seitsme Euroopa riigi mehaanikud võitlesid tiitli „Parim noor automehaanik 2019“ eest. 3000 õpilase seast valiti 21 võistlejat, kes üritasid jõuda finaali.

„Noore automehaaniku" tänavune võtslus oli erakordne. Võistlusel osales ligikaudu 150 kooli ja üle 3000 õpilase. Meie järjepidevus programmi elluviimisel ja arendamisel annab nüüd tulemusi. Seda kõike tänu nii Inter Carsi kui ka tarnijate töötajate üha suuremale kaasamisele, kes märkavad üritusel osalemisest tulenevaid eeliseid,“ ütles Inter Carsi juhatuse liige Wojciech Twaróg.

Kolmas rahvusvaheline võistlus

Noorte automehaanikute võistlus oli järjekorras kolmas. Kui esimesel aastal oli peale Poola õpilasi vaid Lätist ja Leedust, siis 2018. aastal liitusid võistlusega Bulgaaria ja Eesti. Kuid tänavune võistlus oli veel rahvusrahelisem. Finaalis võistlesid Poola, Leedu, Läti, Eesti, Ukraina, Ungari ja Bulgaaria õpilased.

„Aasta-aastalt on meie välismaiste filiaalide huvi võistluse vastu üha enam kasvanud. Teistest riikidest pärit võistlejate arvu kasv on muutnud noorte automehhaanikute võistluse autotööstuse ürituste kalendri lahutamatuks osaks nii meid toetavate ettevõtete kui ka selles osalevate õpilaste jaoks. Oleme väga rahul, et see on kinnitus sellele, et tegemist on väga vajaliku algatusega, “ütles Inter Carsi klastrijuht ja ekspordidirektor Tomasz Piluch.

Kaks emotsionaalset päeva

Kahe võistluspäeva jooksul pidid võistlejad lahendama rea ülesandeid, mille olid ette valmistanud Inter Carsi koolitajad ja võistluse partnerid. Seal olid ülesandeid, mis käsitlesid autodiagnostikat, piduriklotside ja -ketaste komplektide vahetamist, mehaaniliste ülekannete hooldamist ja palju muid ülesandeid, mille eesmärk oli kontrollida autoremondiga tegelevate noorte töötajate teadmisi ja oskusi. Täpsus oli sama oluline kui efektiivsus. Isegi väikseim viga võib mõjutada võistleja lõplikku kohta.

„Pean tunnistama, et rahvusvahelisse finaali pääsenud osavõtjate oskuste tase oli tõesti kõrge! Meie jaoks on see kinnitus, et noored mehaanikud suhtuvad võistlusesse tõsiselt ja peavad oluliseks olla parimad. See on tõeliselt julgustav. Olen kindel, et järgmistel aastatel laieneb noorte automehaanikute võistlus veelgi, kaasates uusi osalejaid ja uusi riike,“ ütles Radosław Sujka, Inter Carsi koolitusosakonna juhataja, finaali toimumise ajal.

Lõpugala

Vahetult pärast võistluse lõppu võtsid kõik võistlejad ja nende õpetajad koos teiste kutsutud külalistega pühapäeva pärastlõunal osa pidulikust õhtusöögist, mis korraldati koos lõpugalaga. See päev oli väga emotsionaalne. Mängus ei olnud ainult prestiiž ja au, vaid ka ihaldusväärsed preemiad – kolme esimese koha preemiasumma oli kokku 100 000 Poola zlotti. Täiendav preemia, mille korraldajad välja panid, oli kutse Stuttgarti reisile, mille jooksul külastatakse Elringi tehast ning Mercedese tehast ja muuseumi.

Noor automehaanik 2019

Parim noor mehaanik 2019 oli Bulgaariat esindav Eren Osman, kes kogus lõppvõistlusel 208 punkti. Teiseks tuli Lukas Karlis Siksnis Leedust, kes kogus 203,5 punkti. Kolmas koht läks möödunud aasta noore automehaaniku võistluse võitjale Bartłomiej Januszewskile, kes sai 195,5 punkti.

Seda võistlust ei saaks korraldada, ilma et seda toetaksid ettevõtted, kes, nagu ka Inter Cars, hoolivad autotööstuse noortöötajate arendamisest. Strateegilised partnerid nii rahvuslikus kui ka rahvusvahelises finaalis olid Bosch, Elring ja ZF Aftermarket ning rahvusvahelise finaali tugipartnerid olid lisaks ülal loetletutele ka Hella, Varta, Meyle ja Motoremo.

Konkurss viidi läbi Inter Cars SA poolt loodud programmi „Noortöötaja“ algatuse raames. Programm põhineb koostööl autoerialasid õpetavate kutsekoolidega, varustades neid sõidukite remondiks ja rikkediagnostikaks kasutatavate kaasaegsete seadmetega. Samuti pakub see tehnilisi teadmisi, mida on vaja tulevaste töötajate koolitamiseks. Programmiga toetatakse teadmisvõistluste korraldamist ja pakutakse parimatele praktikavõimalusi.

„Programm „Noortöötaja“ on vastus autotööstuse kasvavatele vajadustele, mis seisab praegu silmitsi tööjõupuuduse probleemiga. Kolm aastat varem käivitatud noorte automehaanikute võistlus aitab leida noori ja andekaid õpilasi ning valmistada neid ette tööks autoremondiettevõttes. Tööstusharu esindajatelt saadud tagasiside kinnitab, et see, mida me teeme, on väga vajalik ja väärtuslik algatus,“ ütles kokkuvõtteks Marta Ciesielska, programmi „Noortöötaja“ koordinaator.