Publikatsiooni kuupäev : 2019-09-01

Põhjalik tutvumine varuosade tootmisega ja palju muud põnevat

Viiele kliendile, kes ostsid Inter Carsist kõige rohkem Sachsi ja Lemförderi varuosasid, oli 2. – 5. juulini harukordne võimalus oma silmaga näha, kuidas käib samade varuosade tootmine Lemförderi tehases.

_DSC7909.jpg
IMG_3757.jpeg
IMG_3773.jpeg
IMG_3784.jpeg

Inter Carsi tootejuht Kristjan Saar ütles, et tegemist oli peamiselt ekskursiooniprogrammiga, kuid aega jätkus ka muuks: “Külastasime Bremeni lähedal asuvat tehast koos selle teadus- ja arenduskeskusega, samuti näidati meile tootmis- ja logistikakeskust. Külastasime tehasemuuseumi, kus meile räägiti tehase ajaloost ja vabal ajal oli aega teha tutvust ka Saksamaa kultuuri ja toiduga ning teha kiire külaskäik Bremeni õlletehasesse. Aga mis peamine – saime kohtuda oma kolleegidega teistest riikidest.”

Erki Rannu Väike Wolkar OÜ-st tunnistas, et reis oli muljetavaldav, kuna ta polnud kunagi varem varuosade tehases käinud. “Kõige rohkem meeldis toodete testimine. Selleks oli tehases palju seadmeid, mis kontrollisid järjepidevalt erinevaid osi ja loomulikult olid tehases ka masinaid, mis üritasid neid osi igal võimalikul viisil purustada. See näitas suurepäraselt, kui põhjalikult neid tooteid testitakse, et kõik oleks kliendi ootustele vastav,“ sõnas ta.

Testimine avaldas muljet ka kolleeg Mihhail Kotsetkovile New Fast Service OÜ-st: "Stendid, millel kogu vedrustust testitakse, olid iseäranis huvitavad." Ta lisas, et reis oli väga informatiivne, eriti aga koolitus käigukastide õlivahetusest ja vahetusvälpadest.

Tutvuti ka konveierliinidega, mille juures oli võimalik oma silmaga näha, kui täpsed on tänapäevased tootmisprotsessid ja tehnoloogiad. Kotsetkovile meeldis ka, et juba tootmistsükli jooksul viiakse läbi põhjalik kvaliteedikontroll. See avaldas muljet ka Erki Rannule: “Saime teada palju uut ja huvitavat. Meile räägiti, kuidas mõõtmisi teha, näidati erinevaid jooniseid ja toodi võrdluseks, kuidas odavamate osade tootjad sama tulemust proovivad saavutada. Väga informatiivne."

Rannu ja Kotsetkov on aga üksmeelel, et eraldi tähelepanu väärib tehase automatiseeritud laosüsteem koos robotitega ning täisautomaatsed tootmisliinid. “Tootmine ja ladu on muljetavaldavad. Seal pole peaaegu ühtegi inimest ja enamik protsesse viiakse läbi masinate abil. Kus vähegi võimalik, on kõik automatiseeritud,” rääkis Rannu.

Tema sõnul andis tutvumine Lemförderi tehasega suurema usalduse toodete kvaliteedi osas ja soovi neid tooteid senisest veelgi rohkem kasutada. Rannu usub, et sellised väljasõidud on ääretult kasulikud kõigile, kes varuosadega tegelevad: "Rõõmuga käiksin ka teistes tehastes tööprotsesside ja tootmisliinidega tutvumas, kuna see võimaldab tooteid oluliselt paremini tundma õppida.“