Publikatsiooni kuupäev : 2020-04-20

Tegime tutvust ühe tuntuima mootoridetailide tootjaga

Seitse Inter Cars Eesti klienti said eelmise aasta 28.-30. oktoobrini oma silmaga näha, kuidas MAHLE tehases mootorite varuosi valmistatakse.

IMG_E1755.JPG
IMG_E1731.JPG
2006-09-30.jpg

Mahle on oma suurepärase maine ja tootevaliku tõttu rahvusvahelisel turul üks tunnustatumaid autokomponentide tootjaid. Maailma tuntuimad autode, sisepõlemismootorite ja eritehnika tootjad kasutavad just MAHLE komponente. Nimi MAHLE on tuttav ka F1, DTM, WRC, NASCAR ja Le Mans sarjade meistritele.

Mahle ajalugu ulatub pea 100 aasta tagusesse aega, kui vennad Hermann ja Ernst Mahle oma  jõud ühendasid ning mootorite detaile tootma ja arendama asusid. Tänu Hermanni organisatoorsetele oskustele ja Ernsti inseneritalendile suutsid nad oma tootmise väga kiirelt üles ehitada. 20. sajandi 30ndatel aastateks olid nad jõudnud juba väga paljude autotootjate tunnustuse pälvida.

Tänasel päeval on Mahle ülemaailmne ettevõte, millel on tehased viiel mandril. Mahle nime kandvaid komponente leidub juba pea igas teises autos maailmas.

Inter Cars Eesti klientide vahel, kelle eelmise aasta juulis ja augustis Mahle ja Knechti toodete  ostud olid kõige suuremad, said tutvumisreisi Mahle Krotoszynis linnas asuvasse tehasesse Poolas.

Autoremonditöökoja omanik Renzo Reinhold (Renzo OÜ, Pärnumaa) ütles, et kõik läks suurepäraselt ja reis oli suurepäraselt korraldatud. Kuna ta oli sellises tehases esimest korda, koges ta palju uut ja põnevat. “Huvitav oli tutvuda tootmisprotsessi korraldusega ja näha oma silmaga, kuidas valmivad detailid, mida oma töös peaaegu iga päev kasutame. See oli väga huvitav ja informatiivne,” – jagas oma muljeid Pärnumaa autoremonditöökoja omanik.

Varuosade müügiga tegeleva Toomas Aasmaa (IC Hulgi OÜ) sõnul jättis ringkäik sügava mulje. “Mahle on legendaarne kaubamärk, mistõttu oli suur privileeg nende tehast külastada ja oma silmaga kogu tootmist näha. Kuna veetsime tehases terve päeva, ei näinud me mitte ainult seda, kus, kuidas ja millest mootorite detaile valmistatakse, vaid õppisime nii mõndagi ka ettevõtte ajaloo kohta. Põnev oli tutvuda ka vanemate tootmistehnoloogiatega ja näha, kuidas minevikus metalle töödeldi. Lisaks tutvustati ettevõtte arenguetappe alates Mahle loomisest kuni tänapäevani,” - loetleb ta. “See oli äärmiselt huvitav ja põnev. Mul on väga hea meel, et mul õnnestus Mahle tehast külastada.” sõnas Aasmaa.