Ettevõte ajalugu

1990

Inter Cars Company asutati tsiviilühinguna. Asutajad Krzysztof Oleksowicz, Piotr Oleksowicz ja Andrzej Oliszewski.

1996

Inter Cars Company sai Poola autovaruosade turuliidriks.

1998

Pandi alus Q-Service võrgustikule, mis loodi ja tegutseb Inter Cars´i patronaaži all. See oli Poolas esimene autoremonditöökodasid ühendav organisatsioon, millega liitudes remonditöökojad säilitavad oma nime ja identiteedi.

Inter Cars liitub PROREP-iga ehk üleeuroopalise organisatsiooniga, mis ühendab mootorivaruosade turustamisega tegelevaid ettevõtteid.

1999

Inter Cars SA liitub maineka rahvusvahelise varuosade turustajate liiduga ATR International AG. Liit asutati 1967. aastal ning on praegu suurim ja edukaim omalaadne organisatsioon.

2000

Avati esimesed filiaalid väljaspool Varssavit − Bielsko-Białas, Sosnowiecis, Częstochowas ja Poznanis.

Alustati ka tänaseni kestvat laienemist teistesse riikidesse, alustades tegevust Ukrainas.

Ettevõte liitub varuosade taastamisega tegelevaid ettevõtteid ühendava rahvusvahelise organisatsiooniga APRA.

Vallutati Internet! Turule toodi Poola esimene elektrooniline varuosade kataloog nimega IC_KATALOG − kaasaegne töövahend sõidu- ja veoautode ning mootorrataste varuosade otsimiseks ja tellimiseks.

2001

Erakapitalil põhinevast investeerimisfondist pärinev rahasüst suunati optimaalse arengu strateegia teostamiseks, mis tagab kapitali ning toetab ka ettevõtte väärtuse kasvu mõjutavaid strateegilisi otsuseid. Investeerimisprotsess hõlmab aktsiate või osade soetamist ühingutes, mis ei ole avalikus käibes.

Tänu kapitali saamisele uute tehnoloogiate ja toodete arendamiseks, teiste ühingute ülevõtmiseks, samuti käibekapitali suurendamiseks, sai Inter Cars edasi areneda. Erakapitalil põhinevate investeerimisfondide põhiidee seisneb ühingu väärtuse suurendamises eespool nimetatud tegevuste kaudu.

2004

Inter Cars SA aktsiad noteeriti Varssavi väärtpaberibörsil esimest korda 26. mail 2004. Sellest ajast alates on ettevõtte väärtus pidevalt kasvanud.

2005

Juurutati Inter Cars SA klientidele mõeldud lojaalsusprogramm IC-Premia. Selles osales üle 5000 registreeritud kasutaja. Samal aastal sai alguse projekt Inter Motors, lisaks saadi Briti mootorrataste Triumph ainumüügiõigus Poolas.

2008

Inter Cars ja JC Auto üritasid aastaid üksteist edestada. Inter Cars oli esikohal Euroopa autode varuosade turustamises, kuid sel ei õnnestunud pakkuda Aasia autodele nii suurt sortimenti nagu oli JC Autol. JC Auto omakorda ei suutnud Inter Cars´ile järele jõuda Euroopa autode varuosade valikus. Selle mõttetu ralli lõpetamiseks otsustati ettevõtted ühendada.

Tänu Inter Cars SA ja JC Auto SA ühinemisele tekkis ühing, mis pakub varuosi kõikide automarkide autodele. Inter Cars SA positsioon Euroopa autoturul tugevnes märkimisväärselt.

2009

Kolm aastat pärast esimese ühe miljardi zloti suuruse käibe saavutamist kahekordistas aktsiaselts Inter Cars saavutatud edu ning 2009. aastal oli käive juba kaks miljardit zlotti.

Suuresti on see kahtlemata aasta varem aset leidnud Inter Cars SA ja JC Auto SA ühinemise tulemus. Lisaks tekkis uus projekt IC Przemysł (IC Tööstus), mis korraldab toodete müüki ja turustamist tööstusettevõtete hooldusosakondades, tuginedes kaubandus- ja turunduspotentsiaalile.

2010

Ettevõttel on täitunud kakskümmend aastat, mis tähendab eeskätt pidevat kiiret arengut ja loomist, kuid ka kohandumist autovaruosade turul valitseva tegelikkusega.

Juubelit tähistas ka kümnes töökodade varuosade, töövahendite ja seadmete mess, mis on Kesk- ja Ida-Euroopa suurim ettevõtetelt ettevõtetele kontseptsiooniga autovaruosade mess.

2012

Saavutati kolme miljardi zloti suurune käive.

Avati Motointegrator.pl − uuenduslik veebiportaal, mis ühendab kättesaadaval ja lihtsal moel toodete ostupakkumised töökojateenustega. Teiste sõnadega on portaalis võimalik soetada autovaruosi ja -tarvikuid ning tellida kohe ka nende paigaldus autoremonditöökojas.

Juunis sai Inter Cars SA vastutustundliku ettevõtluse koalitsiooni „Coalition for Responsible Business“ liikmeks.

2014

10.12.2014 – asutati Inter Cars Eesti OÜ. Esialgne meeskond oli nelja-liikmeline ning järk-järgult hakati Poola filiaalilt kliente üle võtma. Samuti hakati tegutsema selle nimel, et leida partnerid, kellega Eestis ühiselt esimene filiaal avada.

Puls Biznesu nõukogu ja TNS Poola korraldatud kõige olulisemate ja mainekamate börsifirmade edetabeli 15. väljaandes sai esimese auväärse koha Inter Cars SA.

2016

28. septembril avati Mustamäe esindus – esimene müügiesindus Eestis.

Kasutusel on IC_Katalog_ONLINE tellimiskeskus.

2017

Müügiesinduste avamine Pärnus, Narvas, Tartus ja Lasnamäel.

Esimesed Show Car koolitused Eestis, kus maailma juhtivad autovaruosade tootjad tutvustasid klientidele värskemaid autotööstuse trende ja tulevikusuundi. Esimene suusareis Itaalias ja päikesereis Kuubal. Järgnevatel aastatel on ülalnimetatud tegevused ja palju muudki saamas traditsiooniks.

Avati ILS-i Euroopa logistika- ja arenduskeskus, mille kogupindala on 15 hektarit. Laopinna kogusuurus on 40 000 m2. Peamises laohoones asub moodsa tehnoloogiaga varustatud 11 km-pikkune konveiersüsteem, mis sorteerib erinevaid kaupu. Ladu on Euroopas autotööstuse valdkonnas ainulaadne. Laopinna kogusuurus on 2023. aastaks 65 000 m2 ja see koosneb viiest hallist. Laos on kohe saadaval üle 600 000 kaubaartikli.

2018

Inter Cars Eesti korraldas esimest korda Noore Automehaaniku konkurssi. "Noor Automehaanik" on rahvusvaheline võistlus kutsekoolide õpilastele. Võistluse peamine eesmärk on populariseerida noorte seas automehaaniku eriala, jagada kogemusi, õppemeetodeid ja avastada uusi talente. 2023. aastaks on võistlusel osalemas kõik Eesti kutsekoolid, kus saab automehaanikat õppida. Riikliku finaali võitja saadetakse võistlema rahvusvaheliselt ning auhinnafondid on iga-aastaselt olnud kopsakad. Loe lähemat: www.noormehaanik.ee

2020

Inter Cars Eesti läks üle uuele veebikataloogile ee.e-cat.intercars.eu, mis koondab endas üle 2 miljoni varuosa ja tarviku.

2021

Motointegrator.ee avati Eestis. Tegemist on veebiplatvormiga, mis ühendab autoteenindused lõpptarbijaga. 2023. aastaks on Motointegratoris juba üle 400 autoteeninduse üle Eesti.

Inter Cars Eesti pakub nüüd ka töökoja seadmete paigaldust ja hooldust.

Võeti kasutusele Microsoft Dynamics CRM pilveplatvorm, et suhelda enam kui 1000 autoteeninduse ja 250 Euroopa müügiesindusega. Pilvemudel võimaldab ettevõtte portfelli lisada uusi lahendusi ja kõrvaldab tooteportfelli haldamise, kauba laialiveo ja müügiga seotud raskused.

Inter Cars Group pälvis auhinna „Best in Cloud 2021“ projekti eest, mis rakendab CRM-süsteemi, low-code platvormi – Microsofti rakendust Dynamics D365 Customer Engagement ja Inter Cars Group´i Power platvormi. Kõige huvitavamate ja innovaatilisemate pilvelahenduste eest tunnustab ettevõtteid ajakiri Computerworld.

Inter Cars SA on suuruselt teine autovaruosade müüja Euroopas ja kaheksas maailmas. Ettevõtte aastakäive on umbes 2,2 miljardit eurot ning turuosa läheneb eri riikides 30%-le.

Inter Cars avaldas ESG aruande „Sustainability Report“ – jätkusuutliku arengu strateegia. Raportis avaldati esmakordselt andmed, mis puudutavad Inter Cars Group´i süsinikujalajälge. Keskkonnakaitse ja kliimamuutused on kujunemas Inter Cars Group´i üheks prioriteediks ning strateegiliseks teemaks.

2022

Inter Cars Eesti avas Rakvere müügiesinduse.

Inter Cars pälvis Deloitte´i asjatundjate tunnustuse „Best Managed Company“ Poolas. Tegu on maailmas ainulaadse ettevõtteid sedavõrd detailselt ja põhjalikult hindava konkursiga, mis hõlmab valitud äristrateegiat, inimressursi juhtimist ja organisatsioonikultuuri.

Inter Cars Group saavutas 100 suurima Poola perefirma arvestuses neljanda koha. Tippfirmade nimekirja avaldas kuulus ajakiri Forbes.

Inter Cars pälvis Poolas tiitli „Innovaator 2022“. Auhindu omistatakse sõltumatu innovatsiooniuuringu põhjal, mille käigus selgitatakse ettevõtete kulutused R&D-le ning investeeringuid innovatsiooni. Sel aastal auhinnati Innovaatoreid neljateistkümnes kategoorias. Inter Cars oli autonduse valdkonnas ainus võitja.

Inter Cars Group´i käive ületas 3 biljonit eurot. Inter Cars on Euroopas enam kui kahekümnel turul. Kesk- ja Ida-Euroopas on Inter Cars turuliider sõiduautode varuosade maaletoojana ja Euroopas esimene veoautode varuosade kategoorias. Maailmas on Inter Cars Group oma valdkonnas seitsmendal kohal.

2023

Inter Cars Eesti avas juunis müügiesinduse Paides ja novembris uue filiaali Jõhvis, mis on ettevõtte teine esindus Ida-Virumaal.  

Inter Cars saavutas ajakirja Wprost koostatud 200 suurima Poola ettevõtte edetabelis kõrge, 17. koha. Võrreldes eelmise aasta edetabeliga tõusis Inter Cars ühe koha võrra kõrgemale.