Publikatsiooni kuupäev : 2017-06-08

Avati muljetavaldav ILS-i Euroopa logistika- ja arenduskeskus

ILS-i Euroopa logistika- ja arenduskeskuse pidulikust avamisest võttis osa 2500 inimest. Külastajatel oli võimalus oma silmaga näha keskuse 15 hektari suurust koguala, 40 000 m2 suurust laopinda ja 11 km pikkust konveierisüsteemi. Keskus avaldas kõigile muljet, sest see on tõeliselt moodne ja silmatorkavalt suur. Ladu on Euroopas autotööstuse valdkonnas ainulaadne.

Teave keskuse kohta

ILS-i Euroopa logistika- ja arenduskeskuse kogupindala on 15 hektarit. Laopinna kogusuurus on 40 000 m2, mis on jaotatud kolme laohoone vahel. Peamise laohoone pindala on 30 000 m2, kuhu on mahutatud 14 000 m2 suurune neljakorruseliste riiulite süsteem. Kaks väiksemat laohoonet, kumbki 5 000 m2 suurune, on kohandatud hooned, mis olid maalapi ostmisel juba seal olemas.

Peamises laohoones asub moodsa tehnoloogiaga varustatud konveierisüsteem, mis sordib erinevaid kaupu ja mille kogupikkus on 11 km. Sortimissüsteem koosneb varude täiendamise jaamast, tagastusteenuse jaamast, konveieritest ning kaupade ristvöödega sortimisliinidest, mis sordivad kaupu klientide ja tarnesortijate jaoks (suunajad viivad pakid erinevatesse tarnesuundadesse).

Sortimisseadme ehituses on kasutatud ristvöö konstruktsiooni. Kaubad asetatakse laiadele lintidele, mis liiguvad suletud ahelas. Lint suunab kaubad õiges kohas mehaaniliselt vasakule või paremale sobivasse renni. Vigade võimalus on nullilähedane, kuna õige kauba sortimise tõenäosus on 99,9%. Seade suudab ühes tunnis sortida kuni 30 000 kaupa. Korraga saab kaupu sortida kuni 720 kliendile.

Suunajad sordivad erinevat tüüpi kaupu väga tõhusalt ja täpselt (ILS-is on kaupadeks ainult pakid ja saatmiskastid). See on väga tõhus horisontaalne konveierisüsteem, mis on valmistatud pressitud alumiiniumprofiilidest. Konveier on piiritletud, mis tähendab, et kaubad ei kuku maha ega jää kuskile kinni. Sortimisseadme liugelemendid liiguvad sujuvalt piki profiile, muutes kaupade suunda teel kogumispunkti. Kasutatavate liugelementide arv oleneb sorditud kaupade pikkusest. Süsteem võimaldab sortida konveieri ühele või mõlemale küljele. Suunaja suudab tunnis töödelda kuni 2 500 pakki ja suunata need 50 erinevasse sihtkohta (nt 50 erineva kaubamärgi marsruudile).

Sortijate abil saab 24 tunni jooksul sortida isegi kuni 500 000 üksust ja väljastada 60 000 pakki.

„See logistikakeskus on meie tulevik. Miks me selle ehitasime? Võiks öelda, et enda jaoks, vähendamaks kulusid ja optimeerimaks oma tööd. See on muidugi tõsi, kuid kasu saavad ka meie kliendid, kuna see parandab teenuse kvaliteeti. Inter Cars on alati püüdnud olla juhtpositsioonil ning luua tööstuses uusi suundumusi ja standardeid. Ladu Zakroczymis on autotööstuse ainuke selline ladu Euroopas. Kogu sortimissüsteem muudab sortimisprotsessi sujuvamaks ja vähendab vigade arvu. Protsess sai teoks tänu meie arendajatele, kes nägid kõvasti vaeva ja panid paika kogu süsteemi töö,” ütles Inter Carsi haldusnõukogu president Maciej Oleksowicz. „Keskus pakub teenuseid erinevatele Euroopa riikidele. Praegu on see meie kõige suurem ladu, kus asub kõige rohkem tooteid, kuid peale selle on meil Poolas ka mitu piirkondlikku ladu. Pean jälle mainima, et meie pilk on suunatud tulevikku. Mõtleme juba sellele, kuhu ehitada teine selline keskus, mis oleks veelgi suurem ja parem,” lisas Oleksowicz.