Publikatsiooni kuupäev : 2019-09-25

Koolitused

Sel aastal oleme pannud suurt rõhku meie klientidele korraldatavatele tehnilistele koolitustele. Koostasime põhjaliku programmi terveks aastaks, mis on meie klientidele alati kättesaadav kodulehel intercars.ee „Koolitused“ rubriigis.

IMG_1937.jpg
IMG_1769.jpg
IMG_1946.jpg
IMG_1277.JPG
IMG_1735.jpg
IMG_1273.JPG
IMG_1723.jpg
IMG_1704.jpg
IMG_1752.jpg

Lisaks teoreetilistele seminaridele oli sel aastal valikus ka praktilisi kursusi autotöökodades. Tänaseks oleme juba korraldanud tehnilisi seminare koostöös Breck, Febi Bilstein, Mahle ja Comma kaubamärkide esindajatega. Sel aastal läksime ka pealinna piiridest kaugemale ja korraldasime seminare Narvas, Tartus ja Pärnus, et oma klientide elu veelgi mugavamaks teha.

Lühidalt ka teemadest, mida seminaridel käsitleti. Ehk aitab see neil, kes siiani koolitustel osalenud pole, endale midagi huvitavat leida ja end järgmistele koolitustele kirja panna. Toonitan, et koolitused ja seminarid on meie klientidele tasuta ja mida suurem on osalejate arv, seda rõõmsamaks see meid teeb.

Brecki piduriklotside teemaline tehniline seminar toimus Tallinnas 7. mail ja päev hiljem Narvas. Lisaks huvitavatele faktidele ettevõtte kohta ja ülevaatele Brecki piduriklotside spetsifikatsioonidest said kõik osalejad kingituse oma sõiduautole – Brecki piduriklotside komplekti tagumistele piduritele. Nii said kliendid kõige reaalsema tõestuse Brecki varuosade kõrge kvaliteedi kohta ning veelgi enam põhjuseid pakkuda Brecki toodangut ka oma klientidele.

Kuu aega pärast Brecki koolitust toimusid Febi Bilsteini tehnilised kursused Tallinnas, Narvas ja Tartus. Nagu eelmisel aastalgi, oli ka see kord igas linnas oma seminari teema ja klientidele, kelle jaoks vahemaad ei ole takistuseks, avanes võimalus osaleda erineva sisuga tehnilistel kursustel.

Teemade valik oli väga lai. Põhjalikult käsitleti bensiinimootorite heitgaaside puhastussüsteeme, räägiti heitgaaside koostisest, toksikoloogilise kontrolli standarditest, vahenditest heitgaaside toksilisuse vähendamiseks, heitgaaside puhastamisest, kolmekomponendilistest katalüsaatoritest ja ka kõigest muust, mis puudutab heitgaase ja nende tänapäevaseid puhastussüsteeme.

Samuti käsitleti gaasijaotusmehhanisme ja kettajameid ning räägiti mootoririhmade ja -kettide võrdlusest, mootorikettide komponentide kulumise sümptomitest, kettide disainist ja eriliikidest. Loomulikult tutvustati ka uusimaid tehnoloogiaid, nagu TRITAN® ja räägiti ka ketipingutitest, võimalikest riketest, paigaldamise ja seadistamise vigadest ning paljust muust olulisest.

Mahle koolitused toimusid 17.-18. juunil Tartus ja Tallinnas ning 4. septembril Narvas. Juttu tuli peamiselt soojusjuhtimisest tänapäevastes sisepõlemismootorites. Koolituse käigus käsitleti sisepõlemismootoris kasutatavaid termostaate, elektrooniliste MAP termostaatide disaini ja tööpõhimõtteid, jahutusvedeliku ahelat ja termolüliteid, termostaatide paigaldust, jahutusvedeliku ahelaid, vahejahutust ja heitgaaside ringlust ning räägiti ka tüüpilistest jahutusvedeliku ahela kahjustustest, nende tekkepõhjustest ja hooldusvõimalustest.

Suvehooaja lõpetasime Comma õlide tehniliste seminaridega. Seminaride põhiteemaks oli mootoriõli ajalugu, selle põhialused, koostised ja spetsifikatsioonid, areneva mootoritehnoloogia ja turunduse suunad, vale mootoriõli kasutamise tagajärjed, Comma mootoriõlide valik, müügitoetus ja Comma õlide tulevikusuunad.

Koolituste ja seminaridega jätkame loomulikult ka järgmisel aastal ning koolituskava koostamine on täies hoos. Nii et kindlasti jälgige „Koolitused“ rubriiki meie kodulehel, kus on alati kõige uuem info algavate koolituste ja seminaride kohta.