Publikatsiooni kuupäev : 2019-03-17

Päike, Alpid ja suusanõlvad

20 Inter Cars Eesti klienti külastasid 10. – 17. märtsini Itaalia Alpides asuvat maailmakuulsat Cavalese suusakeskust.

DSC00054.JPG
20190312_112453.jpg
20190316_130741.jpg
20190311_114057.jpg
20190312_141818.jpg
20190314_115204.jpg
20190314_145017.jpg
20190315_133150.jpg
20190315_212251.jpg
20190315_214133.jpg

Rühma saatnud Inter Carsi ostuosakonna juhataja Dmitri Tostsovi sõnul jõudsid nad reisi esimese päeva õhtuks kuurorti ning juba järgmisel hommikul oli tutvumine, rühmadesse jagunemine, juhised instruktoritelt ning suusavarustuse kättejagamine.
“Kuna ma oskan suusatada, siis olin reisist väga huvitatud. Mõnevõrra keerulisem oli inimestel, kes varem suusatamas polnud käinud, kuid tänu suurele entusiasmile said kõik hästi hakkama” rääkis Tostsov.
Kristjan Relvik Tallinna ettevõttest Gaznet OÜ, on samuti suurte kogemustega suusataja ja hindas korralduse kõrget taset: “Tore, et meil olid instruktorid, kes andsid nõu ja sain seeläbi ka ise palju uusi teadmisi. Tuleb tunnistada, et antud reis sobis eriti hästi just edasijõudnud suusatajatele. Neil, kel kogemust vähem, oli muidugi raskem, kuid hakkama said kõik.“
Reisi esimene päev kulus tutvumiseks ja kohanemiseks. Mägi oli hotellist 10–15 minuti kaugusel, nii et suusatamisest väsinutel oli väga mugav igal ajal hotelli sauna minna, et oma pinges lihaseid veidi soojendada. Iga päev viidi grupp erinevatele nõlvadele, millest igaüks erines raskusastme, kalde ja iseloomu poolest, kuid sõita said kõik. Algajad suusatasid pigem allpool, kogenumad kõrgemal. “Pärast kella kaheksat oli võimalus ka öiseks suusatamiseks. Kuigi olime samal nõlval juba päeval sõitnud, näeb pimedas ja kunstliku valgustusega kõik teistmoodi välja“ lisas Tostsov.
Sergei Menshikov Jõhvi ettevõttest Polvenauto OÜ on küll suur spordimees, kuid suusamäele sattus ta esimest korda: “Kõik oli väga huvitav, aga kui poleks olnud instruktoreid, siis oleksin kukkunud kümme korda rohkem ja tõenäoliselt ka mõned luud murdnud. Juhendajad olid tõesti toredad, nad seletasid kõike väga rahulikult ja professionaalselt ning ilma nendeta oleks meil palju raskem olnud. Meil oli grupis kogenud suusatajaid, kes instruktorite abi ei vajanud ja läksid ise sõitma, kuid ise usun, et igas suusakeskuses oleks mõistlik alguses instruktorite abi kasutada. Ka ise seadsin alguses liiga kõrged sihid ja arvasin, et keskmise raskusega nõlv piisab, kuid instruktorid veensid mind õnneks ümber.“
Õhtuti kogunesid reisil osalejad hotelli õhtusöögile, kus oli võimalik vestelda ja muljed vahetada. Tostsovi sõnul olid kõik väga sõbralikud, said kiiresti üksteisega tuttavaks ja leidsid palju ühiseid jututeemasid. “Ajasime kolleegidega juttu ja suhtleme endiselt ning hoiame ühendust, kui on mingeid töiseid küsimusi. Kohtusime silmast-silma ka Inter Cars’i inimestega, ”rääkis Relvik. Ka Marko Torm Tehase Keskus OÜ Tartu töökojast märkis, et tema suusameeskonna inimesed olid väga aktiivsed suhtlejad ja said palju kontakte. Menshikovi sõnul lõid nad koos kolleegidega isegi eraldi Facebooki grupi, et vajadusel töistes küsimustes üksteisega kiirelt suhelda.
Reisil osalesid ka Inter Carsi Läti, Leedu ja Ukraina esindajad ning kliendid ja iga rühm elas eraldi hotellis. Kuuendal päeval toimus kõigi ühine pidu koos suure diskoga, mille käigus said erinevate riikide kliendid ja Inter Cars’i esindajad omavahel suhelda. Nii oli võimalik võrrelda teenuste eripärasid Ukrainas või Lätis, arutada tööteemasid ja muidugi vahetada kontakte.
Seitsmendal päeval toimusid kõigi reisil osalenute vahel slaalomivõistlused ja hiljem pidulik õhtusöök ja võitjate autasustamine otse mäenõlval. Esikoha pälvis sel korral Eesti grupi osaleja Margus Lauk.
Reis jättis Sergei Menshikovile kustumatu mulje: “Kõik oli muljetavaldav: mäed, päike... ja muidugi see ilu! Loodus oli uskumatult muljetavaldav ning õhk väga puhas ja meie omast erinev." Ka Marko Torm meenutab reisi soojalt: “Väga positiivsed emotsioonid, mis mind siiani valdavad. Mul on hea meel, et selline võimalus avanes.” Kristjan Relvik nõustus kaaslastega: “Väga hästi korraldatud üritus, nautisin igat hetke.“
Suusareisi kampaanias osalesid autoremonditöökojad, kes ostsid perioodil 1. juuli 2018 - 31. detsember 2018 sõiduautode varuosi, õlisid ja määrdeaineid. Auhinnad anti 20-le kliendile, kelle summaarsed ostusummad olid kampaania perioodi jooksul suurimad.

Fotod: Aleksei Rokaševitš